mezoterapie igłowa jastrzębie zdrój mezoterapia bezigłowa Jastrzębie zdrój Agnieszka kwiatkowska włosy i ciało

Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Wyróżniamy dwa zabiegi: mezoterapię igłową oraz bezigłową. Aktualnie coraz bardziej stają się one popularne wśród salonów kosmetycznych.

Czym się różnią?

Różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami terapii doskonale oddają ich nazwy. W pierwszym typie mamy do czynienia z użyciem igieł, w drugim z metodami alternatywnymi. Sama mezoterapia to procedura, której zadaniem jest dostarczanie składników pod powierzchnię naskórka, do skóry właściwej. Mezoterapia igłowa Jastrzębie Zdrój robi to w sposób inwazyjny, czyli poprzez wbicie igieł i doprowadzenie substancji odżywczych bezpośrednio na miejsce. Mezoterapia bez igieł Jastrzębie Zdrój zmniejsza opór skóry przed wchłanianiem składników odżywczych, na przykład poprzez odpowiednie zastosowanie impulsów elektrycznych. Często jest trochę mniej skuteczna, ale jej bez wątpienia wielką zaletą jest to, że nie trzeba przebijać powierzchni skóry.

Którą wybrać?

Wybór określonej metody polega przede wszystkim na preferencjach osoby poddającej się zabiegowi. W praktyce zazwyczaj trochę lepsze efekty daje terapia igłowa, ponieważ samo nakłuwanie skóry jest dla niej zachęta do przyspieszonej regeneracji. Nakłuwanie nie zawsze jest jednak wskazane, na przykład ze względu na delikatność skóry lub jej podwyższoną wrażliwość na ból. Jeśli na skórze znajduje się jakiś bezpośredni problem, na przykład rana, niemożliwe jest wykonanie jakiejkolwiek mezoterapii, więc ten akurat czynnik nie pomoże nam w wyborze. Czasami lekarz lub kosmetyczka zasugeruje nam rodzaj terapii i wtedy warto posłuchać zdania eksperta.